Menu Główne
Strona Startowa
Wydarzenia
Ogłoszenia
Przetargi
G.O.P.S
Galeria
Do pobrania
Ważne telefony
Realizowane Programy
RPO WP
PSeAP
ISO 9001:2008
Firmy z terenu Gminy
WYBORY
Biuletyn - Nasza Gmina
Materiały OSP
OchronaDanychOsobowych
BIP
Transmisje obrad Rady Gm.
Bezpłatna pomoc prawna
Petycje
Deklaracja dostepnosci
Szczepienia COVID-19
Spis Powszechny 2021
Gmina Roźwienica
Historia Gminy
Lokalizacja Gminy
Sołectwa
Infrastruktura
Rolnictwo Gminy
Ludność gminy
Organizacje pozarządowe
Urząd Gminy
Władze
Rada Gminy
Lokalizacja
Kultura i Oświata
Kultura
Szkoły
Biblioteka
Sport
Akty normatywne


Multimedia

Kapliczki i Krzyże Rudołowic

Piszą o nas

Materiały videoW urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem
 Idąc z duchem czasu oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Urząd Gminy w Roźwienicy wprowadza możliwość uiszczenia płatności na zasadach bezgotówkowych. Od niedawna aby opłacić podatek, rachunek za odbiór odpadów komunalnych czy inne opłaty w Urzędzie wystarczy telefon z aplikacją banku.


Bezgotówkowe płatności możliwe są dzięki wprowadzeniu w Urzędzie Gminy w Roźwienicy Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Program realizowany jest z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju, przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.
– Zdecydowaliśmy się na przystąpienie do realizowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową programu, aby umożliwić naszym mieszkańcom szybkie i wygodne dokonywanie płatności, za pomocą kart płatniczych, a także aplikacji dostępnych na telefony komórkowe. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzimy od płatności gotówką, na rzecz nowocześniejszych i bardziej wygodnych form bezgotówkowych. Często zdarza się, że mieszkańcy nie noszą przy sobie dużych sum gotówki. Dzięki usłudze WebPOS Paybynet mogą dokonać opłat wygodnie, telefonem. Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i unowocześniać Urząd – mówi Tomasz Kotliński, Wójt Gminy Roźwienica.

Usługa WebPOS Paybynet to obsługa wpłat telefonem bezpośrednio na stanowiskach w poszczególnych referatach Urzędu. Co ważne jest ona bezkosztowa zarówno dla Gminy, jak i dla osoby dokonującej płatności.

Płatności telefonem to nie jedyna forma bezgotówkowych rozliczeń między mieszkańcem a Urzędem. Dzięki zastosowaniu terminala POS w kasie Urzędu płacić możemy za pomocą karty płatniczej. Jest to również część Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej realizowanego z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju przy współpracy z KIR.

Co ciekawe w przypadku płatności telefonem, jest ona realizowana bezpośrednio z rachunku bankowego Płatnika na rachunek bankowy Urzędu. Aby dokonywanie płatności było jak najbardziej wygodne, usługę uruchomić można z każdego stanowiska pracowników merytorycznych Urzędu. Do uruchomienia płatności niezbędny jest jedynie komputer z dostępem do internetu, który jest standardowo wykorzystywany przez pracownika Urzędu. Dzięki temu załatwimy sprawę w jednym miejscu, bez konieczności udawania się do kasy.

Stanowiska, które przyjmowały będą "telefoniczną" formę płatności oznaczone będą odpowiednimi materiałami z logo "Tutaj zapłacisz telefonem".

Program bezgotówkowych płatności za pomocą telefonu ma jednak swoje ograniczenia. W pierwszej kolejności, z jego działania skorzystać będą mogli klienci posiadający aplikacje niektórych banków (Banku Pekao S.A., Banku PKO BP oraz ING).

Jak płatność telefonem będzie wyglądała w praktyce? Pracownik Urzędu w specjalnym panelu WebPOS Paybynet wprowadzi kwotę płatności i numer telefonu (lub kod blik) podany przez Płatnika. Płatnik po otwarciu aplikacji mobilnej Banku zobaczy oczekującą na zatwierdzenie gotową płatność. Jeśli Płatnik zatwierdzi płatność, informacja o uiszczeniu opłaty pojawi się natychmiast w systemie i będzie widoczna dla pracownika Urzędu. 

 
Załatw swoją sprawęKontakt
Gmina Roźwienica
Roźwienica 1
37 - 565 Roźwienica
pow. jarosławski
woj. podkarpackie
tel: (0-16) 622-58-22
tel: (0-16) 622-58-87
fax:(0-16) 622-58-22 w. 60
ug_rozwienica@pro.onet.pl
>nr konta Urzędu Gminy<
Numery alarmowe
w wypadku awarii sieci
wodno-kanalizacyjnej
501-79-89-79
605-26-67-00

Polecamy
Gościmy
Top of Page